חתירה נכונה בגלשן סאפ

מיקום ידיים נכון על המשוט הוא כאשר יד אחת על הידית לצורך ההסבר נקרא לה היד הקדמית, והיד השנייה יד אחורית במרחק של קצת יותר מרוחב כתפיים. בהתחלה יש נטייה להניח את היד השנייה במרחק גדול מהנאמר, אך רצוי להקפיד על מרחק קטן בכדי לא לאבד את מומנטום החתירה והכנסת המשוט עמוק למים.

היד האחורית צריכה להיות מתוחה (פתוחה) לאורך כל החתירה, והיד הקדמית עם כיפוף קל במרפק. הגוף צריך להיות בזוית קטנה כלפי הצד שבו המשוט נמצא, כך תוכלו להשיג חתירה הכי אפקטיבית וארוכה.

כאשר מכניסים את המשוט למים מושכים עם היד האחורית ודוחפים את היד הקדמית. חשוב להקפיד לבצע חתירות כמה שיותר ארוכות ומקבילות לגלשן (בלי לגעת ברייל), בחתירות ארוכות אפשר לחתור ברכות, חתירות ארוכות ואיטיות.

בשביל חתירות כוח (חתירות מהירות) אתם רוצים להישען כמה שיותר קדימה, להכניס את המשוט כמה שיותר רחוק קדימה ליד החרטום, להשתמש בכתף, ביד, וקצת עם המרפק. בחתירות כוח אתם רוצים להוציא את המשוט כאשר הגעתם ליד הרגליים שלכם, אם תמשיכו עוד אחורה מאחורי רגליכם לכיוון הירכתיים לא רק שלא תייצרו יותר כוח בחתירה, אפילו תאטו את עצמכם מפני שבעצם תעצרו את עצמכם עם המים.

החלק הטוב ביותר של החתירה הוא השליש הראשון שלה, זהו חלק שמייצרים את רוב הכוח בחתירה. חשוב להתרכז ולהשקיע את מלוא צומת הלב בחלק זה של החתירה. בחתירות מהירות אתם לא רוצים לעלות את המשוט גבוה מעל המים, האידיאל הוא להישען קדימה ולהשקיע את מירב האנרגיה בתחילת החתירה עם דגש על לא לעשות תנועות מיותרות עם הגוף.