חופי גלישת סאפ בתל אביב

עיר ללא הפסקה כבר אמרו אין ספור פעמים, מה ששכחו להזכיר שהעיר המהממת הזו מספקת חופי גלישה נדירים ביופיים עם תנאי גלישה מצוינים לגלישת גלים, רוח, פאדלבורד וגלישת קייט. נכון, זה ים תיכון ואף פעם לא יהיה אוקיינוס ועדיין זכינו ברצועת חוף מבורכת בשבירות גלים נדירים.

כניסת גלשני הסאפ לתמונה העלתה את צפיפות הגולשים במים והוסיפה כלי גדול וחדש לסביבה הימית. בתור גולש רוח, גלים וסאפ, אני מאמין בחלוקה נכונה של החופים, בחופים עמוסים גולשי גלים אסור להיכנס עם גלשני סאפ.

לצערנו היו ויהיו תאונות גלישה שרבות מהן ניתן למנוע עם העלאת המודעות. למען הסדר הטוב אתם מוזמנים לקרוא סקירת חופי גלישת גלים וסאפ בתל אביב, היא תעזור לכם בקבלת החלטות איפה מומלץ לגלוש מה?

חופי גלישת סאפ בתל אביב – מדרום לצפון

1. החוף המערבי נמצא על גבול תל אביב יפו

חוף פתוח מושלם לים נמוך עם גלים עד 50 ס"מ, מספר נקודות שבירה שונות של הגל הופכות חוף זה לאחד החופים הנוחים לגלישה בתל אביב. בעקבות כמות השבירות בחוף זה גולשי סאפ יכולים לגלוש בלי להפריע לגולשי הגלים, ככה שמבחינת גלישת סאפ זה בהחלט חוף מצוין.

2 חוף הדולפינריום (חוף אביב)

500 מטר צפונית לחוף המערבי, חוף סגור ומוגן בשוברי גלים. החוף עובד נהדר בימי חורף גדולים כאשר אין מה לחפש בחופים הפתוחים. שבירות הגלים בחוף הדולפינריום מועטות ולכן בימי גלים גבוהים גולשי סאפ תבדקו טוב לפני שאתם נכנסים למים שלא תפריעו לגולשי הגלים.

3 חוף גאולה

חוף גולשי הקייט בתל אביב ממוקם צפונית לחוף הדולפינריום בעל שבירה דומה לדולפינריום, שוברי הגלים פתוחים יותר מהדולפינריום מה שמעלה גלים גם בים נמוך.

4 חופי ירושלים, טרומפלדור, בוגרשוב, פרישמן

דומים מאד לחוף גאולה, קבוצת חופים סגורים נהדרים לגלישה בסערות החורף במיוחד כאשר הרוח באה מהצד (צפונית או דרומית).

5 חוף גורדון

צפונית לחוף פרישמן דרומית למרינה תל אביב. חוף בעל קרקעית חול מושלם לגולשים מתחילים ובכלל למחפשים גלישה בטוחה.

6 חוף הילטון א' (דרום)

ממוקם צפונית למרינה תל אביב החוף החם בתל אביב לגלישת גלים. מספר שבירות מעולות, אחד הריפים היחידים בישראל כך שכדאי למי שגולש שם להכיר את כללי המשחק טוב על מנת למנוע פציעות מיותרות.
בים נמוך כשאין גולשי גלים הגיוני להיכנס שם עם סאפ. כאשר הים גבוה ומלא בגולשי גלים לא להיכנס עם גלשני סאפ, זה סכנת נפשות. כבר היו בחוף זה כמה תאונות מחרידות ובכדי למנוע תאונות עתידיות פשוט אל תכנסו לגלוש סאפ בחוף זה כשהים גבוה.

7  חוף הילטון ב' (צפון)

גםהוא חוף סגור עם סלעים, לא מומלץ לגלישת סאפ.

8 חוף מציצים

חוף מוכרז כמו שאר החופים המוזכרים רק בהם מותר לגלוש באזורים מסוימים. חוף מציצים אסור לכל סוגי הגלישה למיניהם.

עם גלשן סאפ אפשר לגלוש בשבירות רבות ומגוונות שלגלשן גלים קצר יהיה קשה ולפעמים בלתי אפשרי לתפוס. גלישת גלים מצריכה שבירות מושלמות שכאלו יש מעט מאד בארצנו הקטנה. גולשי סאפ יקרים בבקשה מכם אל תפריעו לגולשי הגלים, יש לכם המון חופים ריקים מאדם שאתם יכולים לגלוש שם להנאתכם בלי לסכן אף אחד וגולשי הגלים בישראל יאהבו ויברכו אתכם.