חוקי תנועה בגלישת קייטסרפינג

כמו בכביש, גם בים קיימים חוקים המורים למי יש זכות קדימה ועל מי לפנות דרך.
בכדי להמנע מתאונות ולמען בטיחות והנאה מירבית, חובת אכיפת החוקים חלה על כולנו.

חוקי תנועה בגלישה:

1 על כל גולשי הקייטסרף והרוח לפנות דרך לשאר משתמשי החוף והים כמו גולשי גלים, סירות קטנות, שחיינים, מתרחצים, רוכבי סוסים אנשים על החוף וכ"יב. גולש אשר יוצא מן החוף, זכאי לזכות קדימה. הסיבה היא שאנו לא רוצים קייטים על החוף אם אין בכך צורך, הרוח על החוף לרוב פחות יציבה ולכן הגולש שעל החוף בסיכון רב יותר, כמו כן הגולש רק מתחיל את הגלישה ולכן גולש החוזר אל החוף יפנה לו דרך.

2 כאשר שני גולשים מתקרבים אחד אל השני, הגולש במפנה ימני (starboard), כלומר גולש לכיוון ימין, מקבל זכות קדימה, על הגולש השני להוריד את הקייט למטה ככל האפשר ולרדת במורד הרוח. גולש אשר מהיר יותר ורוצה לעקוף גולש אחר, חייב לתת זכות קדימה ולרדת במורד הרוח.

חוקי תנועה בבגלישה

3 גולש, אשר במעלה הרוח לגולש אחר, חייב לפנות לו דרך, להרים את הקייט כמה שאפשר כדי לשמור על מרחק מירבי בין החוטים.
גולש אשר נגרר במים יקבל זכות קדימה. גולש אשר רוכב על גל יקבל זכות קדימה.

4 כאשר שני גולשים רוכבים על אותו גל, הגולש אשר קרוב יותר לשבירה של הגל הוא בעל זכות הקדימה, על כל שאר הגולשים לרדת מהגל. אם ברצונך לבצע קפיצה או תרגיל כלשהו אחר, בדוק שיש סביבך שטח נקי מגולשים 50 מטר ימינה, 50 מטר שמאלה, 50 מטר במורד הרוח ו-30 מטר במעלה הרוח.

5 תמיד ודא לפני שינוי כיוון, שהכיוון אליו פנייך מועדות נקי מגולשים. מומלץ מאוד לתת זכות קדימה לתלמידים וגולשים מתחילים.
ברוחות הנושבות על החוף ((on-shore, אין לעמוד עם קייט על החוף קרוב למים, מפריע לגולשים הגולשים קרוב לחוף.

6 חוקי התנועה במים אינם בגדר המלצה, אולם לא פעם קורה שגולש לא מכיר את החוקים או לא ממלא אותם מסיבה כלשהי. אין צורך להכנס לוויכוחים ומריבות, בודאי שלא במים, עשה כל שביכולתך להמנע מהתנגשות.