תפיסת גלים בגלשן סאפ

תפיסת גלים בגלשן סאפ

בין אם אתם גולשי גלים מנוסים או גולשי סאפ חדשים, אתם רוצים להתחיל לגלוש על גלים קטנים בכדי לתפוס את הפרנציפ. קודם כל תלמדו טוב את האזור שבו אתם רוצים לגלוש, איפה השבירה שאתם הולכים לגלוש עליה? כיווני הזרמים ואם יש ערוץ שממנו ניתן לעלות למעלה ולעבור את הגלים בקלות.

חשוב לדעת את המידע הזה לפני שאתם נכנסים למים, זה יקל עליכם בגדול. טיפ טוב עם הסאפ בגלל גודלו ונפחו, הוא לראות איפה מתחילה השבירה של הגל ולחתור לשם, אתם רוצים להיות ממוקמים כמה מטרים לעומק מהאזור שבו מתחילה השבירה, ככל שתתפסו את הגל יותר מוקדם יהיה לכם יותר קל לסדר את הרגליים ולהכין את עצמכם לגלישה על הגל.

מומלץ להתייעץ וכמובן לא להתבייש לשאול את אחד הגולשים המקומיים בחוף שאלות מקדימות מבעוד מועד, כגון איפה יש סכנות? איפה הזרמים? איפה השבירה של הגל? והיכן גולשים גולשי הסאפ או הגלים? אם ישנה הפרדה בחוף מומלץ לשמור אליה ובכל מקרה להתרחק מגולשים אחרים עד כמה שאפשר גם במחיר של לתפוס "גלים פחות טובים"

נכנסתם למים

ברגע שמצאתם את המקום שבו אתם רוצים לתפוס את הגל תסתכלו לעומק על האופק, חפשו אזורים כהים, האזורים הכהים הם קוים של גלים שאפשר לראות בעומק לפני שמגיעים הגלים. ברגע שמצאתם אזור כזה תבחרו את הגל שאתם רוצים לקחת, תדאגו לזה שחרטום הגלשן יהיה מופנה לחוף, כאשר תתחילו לחתור הגלשן ירצה לגלוש ימינה או שמאלה.

חשוב: שימו לב, יש לוודא שאין אף גולש במים מתחתיכם או לצדכם ואם אתם מזהים משהו כזה, אין לתפוס את הגל ולחכות לגל הבא שיבוא, עדיף להזהר מאשר להצטער!

ממש רגע לפני שמגיע הגל אליכם

תמשיכו לחתור בשני הצדדים על מנת לשמור את חרטום הגלשן לכיוון החוף וכך לתפוס את הגל. כאשר תפסתם את הגל וודאו שהחלפתם את הרגליים לעמדת גלישה על מנת לקבל שליטה מלאה בזמן הגלישה.

בזמן שאתם יורדים את הגל שימו לב לאן אתם רוצים לפנות, ושוב שהשטח עצמו פנוי והמשיכו לחתור על הגל על מנת להתקדם לכיוון אליו אתם גולשים ומכוונים

בפעם הראשונה כנראה שתסחפו עם הגל עד החוף, אך זכרו כי מומלץ מאוד ללמוד לעצור ולהסתובב גם לפעמים שתצטרכו לבצע עצירת חרום וגם אם תרצו לא לרדת עד החוף ולחזור במהרה לפיק

וזהו תפסתם את הגל הראשון שלכם, כל שנותר לכם הוא להמשיך לתרגל ולהשתפר , מומלץ ע"י לקיחת שיעורים למתקדמים בין אימון לאימון על מנת לשפר את התהליך
אם ברצונכם לנסות שיעור גלישת גלים עם סאפ צרו איתנו קשר ונשמח לעזור – 055-9260260